חומרי בידוד תרמלייף - קשת של יתרונות במוצר אחד

תֵרְמָלַייף (ESP) – ציפוי בידוד תרמי פותח משנת 2004 במשך 6 שנים. במהלך הפיתוח צופו עשרות בתים ולאחריו המוצר עבר סדרת בדיקות מקיפה ע”י מעבדות מאושרות ומכוני מחקר בעיקר בגרמניה שנמשכו כ-4 שנים ובחנו כל תכונה אפשרית של הציפוי. השיווק והמכירה לקהל החלו בשנת 2014.

למוצר 3 תכונות עיקריות ועוד כמה תכונות משניות.

תכונה עיקרית ראשונה: החזר קרינה של 93%-94%, לכל אורכי הגל (מתחום ה UV ועד לתחום ה IR העמוק) ולא רק לתחום הנראה (בהבדל מצבע רגיל שמחזיר קרינה רק בתחום הנראה).

תכונה עיקרית שניה: ויסות לחות ל-45-60%. האנרגיה וגם תחושת הנוחות מושפעות ומועברות בעיקר ע”י לחות (המים באוויר), ויסות הלחות חיוני ליעילות התרמית ולחיסכון בעלות החימום והקירור (אקלום) כמו גם לתחושת הנוחות.

שילוב שתי התכונות הללו מוביל לחיסכון בעלויות הקירור והחימום של הבית ומחזיר את ההשקעה תוך כשנתיים בלבד.

התכונה העיקרית השלישית: הפחתת הרעש עד 30% – הבידוד התרמי סופג רעש ומחליש את קולות הבית והרחוב.

 

דירוג אנרגיה A+ ראה TDS

n

שילוב שתי התכונות הראשונות מוביל למספר תועלות ייחודיות

חומרי בידוד תרמלייף מיושמים כצבע

יותר איכות חיים בפחות כסף

ציפוי הבידוד התרמי תֵרְמָלַייף (ESP) חוץ, המיושם כצבע מבודד על קיר קיים, על גבי שליכט או שפריץ או טיח (או עץ, בטון,מתכת ועוד), כאשר הציפוי בגוונים בהירים, הוא מבודד תרמי בעל ערך בידוד גבוה, עוביו 0.05 ס”מ (1/2 מ”מ), הוא יבש, אטום למים, אינו נסדק, נושם, ואינו מתבלה ואינו דוהה לשנים ארוכות (מעל 10). הוא מתנקה מעצמו ודוחה לכלוך ובכך מאפשר מצד אחד פתרון כלכלי זול במיוחד, ומצד שני עלייה בערך המבנה הן תרמית, הן בשימורו והגנה מבלייה והן בחזות הנקייה והיפה הנשמרת לשנים ארוכות. בנוסף, הוא עמיד באש (דרגה A2).

חומרי בידוד תרמלייף מונעים עובש

פחות אלרגיות, בעיות נשימה ועובש

בידוד תרמי תֵרְמָלַייף (ESP) פנים, המיושם כצבע מבודד פנימי בחדר ועל התקרה (בגוונים בהירים) מייצר, בנוסף לבידוד התרמי, קיר יבש לחלוטין שאינו מאפשר לפטריות, טחב ועובש לצמוח ולהתפתח על פניו (ללא צורך בשימוש בחומרי הדברה ורעלים). שילוב תכונותיו מונע את זרימת האבק מלמטה כלפי מעלה ובכך איכות האויר ונקיונו הופכת לאנטי-אלרגנית ומקטינה מאד את הרגישות לאלרגיות שונות ולהתפתחות גורמי האסתמה. הציפוי בריא לחלוטין באישור ECO INSTITUTE.

חומרי בידוד תרמלייף מנטרלים גורמי ריח

פחות ריחות לא נעימים ויותר אוויר נקי

בידוד תרמי תֵרְמָלַייף (ESP) פנים, המיושם כצבע מבודד פנימי בחדר ועל התקרה (בגוונים בהירים) מגביר מאד את החזרי הקרינה הבריאה והטבעית, אלו, בשילוב קטליסט טבעי המשולב כחלק ממרכיבי הציפוי, מספקים מצד אחד את החלשת הקשרים הכימיים במולקולת הריח (לרוב מולקולה טבעתית (ארומטית)) ובמקביל מספקים את האנרגיה הדרושה לניתוק הקשר. כך מתפרקת מולקולת הריח ואיכות האוויר חוזרת למצב טרי טבעי. הציפוי התרמי מנטרל ומפרק גורמי ריח כגון עישון, ריחות בישול, זיעה ושאר ריחות בית.

חומרי בידוד תרמלייף חוסכים באנרגיה בבית

העלאת ערך הנכס בפחות הוצאות אחזקה

הבידוד התרמי תֵרְמָלַייף (ESP) המיושם כצבע מבודד (פנימי או חיצוני) משדרג את חלל המגורים לאיכות חיים חדשה ובריאה מבלי להוסיף עובי לקירות ובלי בנייה מחודשת, בלי לעזוב את הבית ובלי לשפץ. המלצתנו היא ליישם תרמלייף על כל קירות הבית, בפנים ובחוץ, אולם משיקולי תקציב, תמיד ניתן לצמצם. השמת ציפוי תרמי מייצר חיסכון בעלויות הקירור והחימום של הבית, חישובינו מראים כי זהו חומר הבידוד היחיד אשר מחזיר את ההשקעה וזאת בתוך כשנתיים בלבד.

את חומרי בידוד תרמלייף ניתן ליישום על בית קיים

שדרוג הבידוד הקיים

יישום תֵרְמָלַייף (ESP) על גבי בידוד קיים, משמש כממברנה חד-כיוונית לאדי מים ומים הכלואים בבידוד. כך, בתהליך טבעי (היכול להיארך אף כשנתיים-שלוש) יחזור הבידוד לתפקודו האופטימלי, לרמה שהיא אף גבוהה מהיותו חדש. כשיגיע תפקודו לרמה הזו, הוא ישאר במצבו זה בקביעות שכן תרמלייף ממשיך לפעול ללא בלייה במשך שנים ארוכות (הניסיון מפיתוח המוצר עד היום-מעל 12 שנים)

חומרי בידוד תרמלייף אדישים לאבק

פחות אבק ויותר ניקיון בבית

קירות פנימיים המצופים בבידוד תרמי תֵרְמָלַייף (ESP) אדישים לחשמל סטטי, דוחים לכלוך, רחיצים, אטומים ונושמים. בנוסף, הפרש הטמפרטורה בין הרצפה לתקרה קטן ממעלה אחת ולפיכך אין סחרור אבק ואויר מלוכלך בחדר. האבק אינו נדבק לקירות וכולו שוקע לרצפה, כל שנשאר הוא לנקות אותה. במקרה של סימני בוץ וידיים על הקירות, ניקוי פשוט של ספוג מלמין (ספוג הפלא) במים וסבון, יחזיר את הקיר בדיוק למצבו המקורי. במקרה של צביעה בחוץ, גשם ישטוף לחלוטין את הקיר ובלכלוך עיקש נשתמש בצינור מים. כאמור, הציפוי אטום.

חומרי בידוד תרמלייף שומרים על צבע אחיד

שדרוג מעטפת הבית במינימום הוצאות

יישום בידוד תרמי תֵרְמָלַייף (ESP) בחלקו החיצוני של הבית שומר על צבע מבודד ואחיד לאורך שנים רבות מכיוון שהציפוי בעל תכונה קטליטית הגורמת לו להתנקות מעצמו בגשם. הציפוי מתאים ליישום על מרבית המעטפות (שפריץ (ייחודי בכך), שליכט, טיח ועוד). הציפוי המבודד אינו דוהה כלל, למשך שנים ארוכות וזאת כתוצאה מהחזר הקרינה הגבוה שלו (כ-93%) והיותו מבוסס על סיליקון ולא על אקרילי. הציפוי מגשר על סדקים עד 1/2 מילימטר, אטום למעבר מים, נושם ברמת העברת האדים הגבוהה ביותר (Sd=0.04) ויבש וכתוצאה אינו מפתח על פניו עובש, טחב ופטריות.

חומרי בידוד תרמלייף כחצי מילמטר עובי

מיקסום שטח המחייה

לציפוי התרמי תֵרְמָלַייף (ESP) אין עובי, עוביו כחצי מילימטר בלבד, כך שטח המגורים אינו קטן בעקבות הבידוד והתוצאה הבידודית מצוינת.

חומרי בידוד תרמלייף אינם דוהים

עמידות רבת שנים

הניסיון עד כה בעולם מראה כי הבידוד התרמי תֵרְמָלַייף (ESP) אינו דוהה, לפיכך מתקנים פגיעות שונות ע”י מריחת המקום הפגוע בלבד. בנוסף יישום הציפוי הוא כמו של צביעה ברמה גבוהה. כלומר כל צבעי/ת או דייר/ת בעל/ת ידיים טובות יכול/ה ליישם את הציפוי לבד ובכך לחסוך עלויות.

צרו קשר