אז מה בדיוק תרמלייף עושה ללחות?

Shutterstock 1050913652 (2)

במדינת ישראל ישנם כמה אזורי אקלים שונים, על אף גודלה הקטן של הארץ. בכל איזור ישנם שינויי לחות תכופים, כאשר יש לנו איזורים בהם הלחות נחשבת נמוכה עד מאוד ואיזורים בהם הלחות היא בלתי נסבלת לכיוון השני.

ככלל, ככל שנגור קרוב יותר לים כך אחוזי הלחות יעלו. כאשר הלחות נמדדת ביחס שבין כמות אדי המים שיש כרגע באוויר לכמות אדי המים שהאוויר מסוגל להכיל (משתנה לפי הטמפרטורה בחוץ).

כאשר הלחות היא אופטימלית עבור בני אדם, בין 35%-50% לחות באוויר (כל אחד וההעדפות שלו), רובנו לא נקדיש לה מחשבה כלל. אך כשהיא גבוהה או נמוכה במיוחד, זה מפריע לנו בדרכים שונות ומגוונות, החל מעור יבש ופצוע בתנאי לחות נמוכה בחורף וכלה בזיעה בלתי פוסקת בתנאי לחות גבוהה בקיץ.

קרה לכם פעם שקמתם בבוקר אחרי לילה קר עם תנור בחדר השינה, והחלונות היו רטובים? אדים הצטברו על פניהם והחלו להיווצר טיפות שצנחו אט אט לכיוון הקיר? זה נקרא עיבוי. המים הכלואים באוויר בצורת לחות הופכים אט אט לטיפות של מים.

מים כידוע זה משקה החיים, לכן, עם המים יגיעו גם חיים 😊 עיבוי בפנים הבית גורם להיווצרות של בקטריות שונות, פטריות עובש מגוונות ומושך לא מעט חרקים.

קיר הצבוע בצבע אקרילי הוא אטום לאדי מים וכך הם נכלאים על פניו ומתעבים לכדי טיפות. בכדי לתחזק את קירות הבית, כידוע לכולנו, יש לאוורר את הבית תדיר, לנקות פגעי עובש ברגע הופעתם ולהילחם עם עכבישים כמו הגיבורים שאנחנו.

אבל אפשר גם להפוך את החיים לפשוטים יותר.

היתרון של תרמלייף ביישומו על קירות הפנים של הבית, הוא שהחומר עצמו נושם וכך הוא שומר על הקיר אטום. מולקולות המים באוויר מגיעות לקיר המצופה תרמלייף, וכמו בטרמפולינה הן מקפצות על פניו ואינן נשארות עליו. כך הקיר נותר יבש לחלוטין ואיפה שאין מים – אין בקטריות, אין עובש, אין פטריות שונות ומגוונות ואין חרקים.

אבל מה זה עושה ללחות בחדר? ובכן, תרמלייף מווסת את הלחות.

אם האוויר בחוץ עם לחות נמוכה, תרמלייף ירים את הלחות בפנים הבית לרמה האופטימלית האפשרית. אם האוויר בחוץ עם לחות גבוהה, תרמלייף יפחית את הלחות לרמה האופטימלית האפשרית.

התבלבלתם?

בעצם, במקום לסבול מחורף יבש ולחפש בכל הזדמנות אפשרית זמן נוח למרוח קרם ידיים ושפתון, במקום לשבת בבית כשהילדים חולים ולהרגיש איך הוירוסים נדבקים לקירות, במקום לשבת בבית באוגוסט עם ידיים מורחקות מהגוף כדי שלא נידבק לעצמנו, במקום להסתובב רגוזים וכועסים על החום/הקור הבלתי נסבלים בבית – פשוט לא חושבים על הלחות. לא מקדישים לה רגע אחד של מחשבה.

תרמלייף מיושם על גבי קירות הבית כמו צבע רגיל, עוביו כ0.5 מ”מ, הוא חסר ריח ואפשר ליישם אותו על קירות הבית בלי לצאת מהבית (באישור ECO INSTITUTE) – בחורף או בקיץ 😊

כבר אמרנו שזה פתרון פשוט לבעיות מורכבות?