תרמלייף מפחית רעש

Shutterstock 60907855

הפיתוח של תרמלייף החל בעקבות ניסיון למצוא חומר מבודד לקירות הבית שאינו דורש שיפוץ מאסיבי וניתן ליישם אותו על בתים קיימים ללא צורך בהחלפת כל הדלתות והחלונות בבית.

הפיתוח כולו התמקד בנושא החזר קרינה. בעצם קרניים מכל התווך הנראה והבלתי נראה של UV והIR פוגעות בקיר המצופה בתרמלייף ומוחזרות בחזרה לאוויר. כך גם קורה במידה רבה למולקולות המים הקיימות באוויר (לחות) והן פוגעות בקיר וחוזרות בחזרה לאוויר.

תכונה אחת חשובה במיוחד שהצטרפה למסע היא היכולת של תרמלייף להפחית רעשים עד כ30%. מה זה אומר בעצם? גלי הקול פוגעים בממברנה של תרמלייף, בקיר, פשוט מתפרקים. כך, אם תשבו בבית מצופה בתרמלייף פנים, תוכלו לשים לב שקולות הרחוב הופחתו משמעותית, רעשי רקע מופחתים והבית שקט יותר.

באחד הפרוייקטים של תרמלייף בגרמניה, שופץ מבנה של חדר אוכל גדול המיועד לתלמידים. חדר האוכל היה תמיד מקום רועש עם הד ועובדי המקום דיווחו שהוא לעולם לא שקט. בגלל המבנה, הקירות החשופים והתקרה הגבוהה, כל רעש קטן שהתרחש בחלל חדר האוכל, נשמע היטב.

לאחר יישום תרמלייף על כל קירות הפנים של חדר האוכל, מעבר לשיפור העצום בבידוד, בויסות הלחות, בריחות בפנים חדר האוכל ובמראה כמובן 😊 שינוי מאוד משמעותי התרחש בחוויה של התלמידים ועובדי המקום בעקבות יכולתו של תרמלייף לפרק את גלי הקול ולהפחית את רעשי הרקע. התלמידים יכולים לשבת לאכול ולדבר אחד עם השני ללא צרחות, לא כל כפית שנופלת על הרצפה עושה רעש חזק ואין הד בלתי פוסק של קולות באוויר.

תרמלייף ממשיך לפתור בעיות מורכבות ממש בפשטות.

מכירים אנשים שסובלים מרעש?

תהיו חברים ושתפו אותם!